Historia Parafii

Parafia pw. NMP Matki Kościoła została powołana 23 października 1994 r. Przyczyniła się do tego wola tych, dla których Bóg Jest Miłością, a życie bez Niego nie ma sensu. Duchowa moc odnajdywana u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało sprawiła, że powstała Nasza świątynia, Nasz Boży Dom.

Inicjatywa utworzenia ośrodka duszpasterskiego w Rząśniku zrodziła się już w latach 80-tych w sercu ks. kanonika Antoniego Majkowskiego, proboszcza parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Porządziu. To ks. Antoni, wraz z wikariuszem ks. Markiem Natkowskim, odprawił pierwszą Mszę Świętą w sali remizy strażackiej w Rząśniku. Dalsze sprawowanie Eucharystii związane było z uzyskaniem zezwolenia, o co starania podjęli mieszkańcy i duchowni.

na podstawie Kroniki Parafii Rząśnik

strona w tworzeniu