IV niedziela wielkanocna - 21.04.2024

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego powołania.

1. We wtorek 23 kwietnia obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na modlitwę w intencji naszej ojczyzny.

1. W czwartek 25 kwietnia wspominamy Świętego Marka Ewangelistę. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje w czasie której będziemy wspominać wszystkich pracujących na roli, oraz prosić Boga aby w tym roku nikomu nie brakowało codziennego chleba.

1. Zamierzają zawrzeć związek małżeński: Anna Gołaś z Dąbrowy par. tutejszej i Mateusz Zimiński z Wielęcina par. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym; Izabela Abramczyk z Rząśnika par. tutejszej i Damian Żebrowski z Lucynowa par. św. Antoniego Padewskiego w Lucynowie Dużym. Zapowiedzi pierwsze.

1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Boga po wieczną nagrodę Helena Świderska lat 70 z ul. Wyszkowskiej. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu.